Chybně objednané železné prvky společností Modul-Leg®.

Množí se nám tu takový nešvar a to nepravdivá tvrzení pana Maleňáka ze společnosti Modul-Leg®. Tento článek se bude týkat nepravd a polopravd pana Maleňáka o tom, jak „neobjednával“ a „neměl nic společného“ s železnými konstrukcemi na RD Absolut.

Pokud sledujete tento blog nebo web společnosti Modul-Leg®, nelze přehlédnout jisté veřejné a dětinské pranýřování zákazníka firmou Modul-Leg® článek zde (zatím neaktivní link). Nejen, že pan Maleňák píše polopravdy, pohádky a balady. Pan Maleňák také veřejně a pravděpodobně i cíleně lže a mění si skutečnosti tak, jak se mu to zrovna hodí.

Jak to tedy bylo s železnými prvky na inkriminované dřevostavbě?
My jakožto neznalci v oboru stavebnictví jsme z počátku téměř ve všem důvěřovali panu Maleňákovi, jakožto našemu průvodci stavbou, neboť pan Maleňák se dodnes chlubí 200 „postavenými“ domy. Povídky o tom, že pouze naše stavba je po 12 (občas i 16) letech stavění domů jediná problémová jsou také čistokrevná snůška balad. Víme o dalších nepovedených dřevostavbách i nešťastných investorech, kteří stavěli s firmou Modul-Leg®… No k těmto tvrzením a pohádkám vznikl jiný článek zde (zatím neaktivní link). Otázkou tedy zůstává, zda ti relativně spokojení zákazníci měli opravdu kvalitní stavební a technický dozor, který skutečně hlídal provedení jednotlivých detailů stavby… Pravdou je, že pan Maleňák byl požádán námi, aby objednal železné prvky za co nejlepší cenu. S tím samozřejmě na bázi ex-přátelského vztahu mezi námi a jím pan Maleňák souhlasil. Neboť my mu byli oporou v oblasti IT a on nám byl „oporou“ v oblasti stavebnictví…

Screen obrazovky z webu Modul-Leg® – kde pan Maleňák lže o tom, kdo objednával železné prvky. A peklo teprve přijde, až půjdu s celou pravdou ven…

Kdo tedy objednával železné konstrukce?
To je opravdu velmi důležitá otázka, protože pan Maleňák se kaje, že železné konstrukce neobjednával, že s nimi nemá absolutně nic společného a podkládá to smyšlenými „důkazy“. Skoro to vypadá, jako kdyby ani nevěděl, že tam nějaké železné prvky mají být… Hned ukážeme některé vyvracející podklady pro tato zcela nepravdivá tvrzení pana Maleňáka z firmy Modul-Leg®.

Email z Technimatu přeposlaný panem Maleňákem o nabídce železných prvků.

Přiložený email nám přeposlal pan Maleňák. Jedná se o, krátce na to odsouhlasenou, nabídku s výpisem materiálu a cen. Věnujte tedy prosím pozornost datu, kdy nám pan Maleňák tento email zaslal a také textu From (od) a To (komu). Zde vidíte, že tedy pan Maleňák řešil železné prvky na inkriminovanou dřevostavbu mnohem více, než že je neřešil… Otázkou zůstává, kdo tam zadal u překladů I namísto HEB, pan Maleňák nebo někdo v Technimatu? Nebo to vzniklo na základě chybně uvedených typů v „technických výkresech“ od pana Maleňáka? Výkresy jsou uvedeny na konci tohoto článku. Níže přikládáme komunikaci ze známého komunikátoru WhatsApp.

Komunikace o objednávce železných prvků na základě nabídky kontrolované panem Maleňákem.
Přepis: Jinak domlouval jsme se s tím svářečem, že by měl začíct, ehm, ty vole teď nevím jestli 14. nebo 15. no jedná se o vlastně, že on Venca K**** tam přijede někdy ve středu, ee s těma prahama, se všim. A ten svářeč by už v tu středu měl mít postavený ty sloupy, to znamená, že začne… asi v úterý začně. Měl by mít postavený ty sloupy, a když Venca přijede, tak abychom Vencu využili ee na to aby tam dal ty překlady železný, jo jakoby, aby tam dal ty vrchy. Takže tím pádem bychom ti ušetřili právě že eee náklady na, na aby nemuselo zase jezdit auto s rukou, dal by jsi mu třeba dvě stovky nebo tři, když tam stojí že jo, samozřejmě von tam bude stát třeba o 2 hodiny dýl nebo něco. Ale jde o to, aby to měl ten chlap připravenej, aby tam zase Venca nestál celej den, protože to nebude, že jo? On tam bude maximálně stát tak hodinku, dvě a pojede pryč. No já se bojim, že ani dvě hodinky, že toho bude mít také plný zuby, ee v každým případě mu to řeknu ať vydrží aspoň hodninku a prostě pokavaď to bude mít ten svářeč připravený, tak to nahází nahoru Venca a pojede. Svářeč si to pak svaří, že jo? To už tam Vence nemusí bejt u toho, jo? Jenom abys to věděl tekhle.

Krásná snaha pana Maleňáka nám ušetřit – o tom žádná. Velká škoda, že nyní pan Maleňák tvrdí, že s železnými prvky neměl nic společného. To pak tato snaha asi přišla vniveč – ono přišla beztak, neboť železné konstrukce nepřišly dle plánu, přišly znatelně později a ještě jen část – další část doobjednával osobně pan Maleňák na stavbě proto jsou 2 dodací listy, které jsme fotili my a pan Maleňák je bez našeho svolení vystavuje na svých stránkách kde nás pranýřuje. Ostatně jako i jiné naše fotografie, na které nemá pan Maleňák žádné právo.

Pokračování komunikace o objednání železných prvků panem Maleňákem.

Zde doplníme další mluvené zprávy od pana Maleňáka s přepisem. Je to podobné jako kdybychom jednali s představitelem společnosti textově, jen pan Maleňák raději namlouval zprávy.

Přepis: No jako my jsme byly v tom Brně, že jo. Tam ten zákazník mi tvrdil, že mu tam přivezli železo za 160.000 jako jo. Tak jako že nevim, co kecal jako jo, protože toho měl ještě míň než ty, nebo jestli možná stejně… no… možná, možná, já myslím, že o trošku míň vole. A říkal: „Ty jo, 140.000 jsem platil“. A já říkám: „fakt jo? Ty jo hoši to je peněz ty vole říkám za to. Ty vole to není možný ani jo?“ No a najednou vidim, že to tady stojí nějakých 48, ty vole, bez daně samozřejmě se bavim. Jo, ale prostě to je, takže kecal. Podle mě kecal vole.
Přepis: Hlavně na to pak nezapomeň se rozmyslet jestli jo, nebo ne, nebo si to vezmeš jinde vole. Ať to hlavně on má dobře, ať to on má ee připravený všechno, rozumíš mi. Zaprví oni to musí nařezat, počítej třeba těch 5, 6 dní radši tejden trěba než ti to dodaj jako radši si nech 2 dny třeba sychr no a domluv se s tím svářečem, kdy tam tedy přijede, tak aby ten Venca až tam přijede od nás, tak abysme ho využili, jo? Jako při nejhorším se zavolá nějaký auto s rukou třeba, ale ten Venca by mohl aspoň hodinku tam počkat vole, že by mu tam nasázel. No tak víš jak, zase to je třeba já nevim vole, 1500, 200 jako že úleva, než aby ti tam přijel nějakej řidič a stál ti tam tam celou dobu, vzal si za ubytov…, za, za stání, za příjezd a za odjezd jo? Tak si to hlavně plánuj Martine a jako já, ať ti na to já nemusím myslet, jo? Jooo? Protože svářeč to ví už všechny termíny, všechny nákresy má, já jsem mu to včera posílal všechno, má i statiku, má všechno takže teď už opravdu to jenom sladit tak aby to přijelo, tak hlavně na to myslí kámo, tohle to je hodně důležitý.
Sehnání slevy na železné prvky panem Maleňákem

Děkujeme panu Maleňákovi za sehnanou slevu (to se panu Maleňákovi z Modul-Leg® musí nechat, opravdu se někdy snaží zákazníkovi ušetřit) přes někoho v Technimatu. Pocit ze slevy by byl lepší, kdyby byly objednány správné typy železných prvků…

Bližší informace o sehnané slevě.

Každá koruna se počítá, zvláště, když stavíte s Modul-Leg® opravdu konstrukčně složitý dům, kde nejspíš nikdo z Modul-Leg® nikdy předtím neřešil takto složitou stavbu s opravdu složitými detaily i ve zděné podobě. To se pak bude každá počítaná koruna skutečně hodit na životu nebezpečné opravy po společnosti Modul-Leg®.

Lze tedy říct, že pan Maleňák veřejně a cílene lže ve věci: „Kdo objednával původní železné prvky“. Smutnou událostí je, že pan Maleňák tyto lži vypustil nejen do internetu, ale také investorům…

Kdo řídil svářeče na stavbě a zadával mu úkoly?
Dále jsme s panem Maleňákem byli dohodnutí, že si seženeme svářeče a pan Maleňák jej obeznámí s veškerou problematikou a vše mu vysvětlí. Konec konců nikdo z nás nemůže vědět, jak se řeší detaily jako například napojení železných konstrukcí na systém Modul-Leg®. Zda železné konstrukce mají být v bedýnkách anebo se bedýnky přizpůsobí motorovkou… Jak spojit tyto dva typy konstrukcí k sobě, tak aby tvořily jeden celek… Takovéto detaily by měla mít vyřešené společnost Modul-Leg®. Proto jsme tedy trvali na tom, aby železné konstrukce řešil se svářečem pan Maleňák, neboť kdo jiný by měl lépe znát systém Modul-Leg® než jeho „tvůrce“? Jen osoba, která převádí dům z projektové dokumentace do průvodní dokumentace systému Modul-Leg® ví, jak jsou do uceleného systému zakomponované železné prvky.

Pan Maleňák řídil svářeče a veškeré detaily řešil s ním, tedy zcela mimo naše pole působnosti, neboť tehdy jsme ještě o sváření, typech železných konstrukcí a pod nic nevěděli (moc toho tedy nevíme dodnes…). Bohužel nemáme v textové podobě zadání úkolu o vedení svářeče panu Maleňákovi (patrně jsme si to volali), nicméně máme navazující komunikace, kde se pana Maleňáka dotazujeme, zda již se svářečem mluvil. O tom, kdo úkoloval svářeče na stavbě jsou videozáznamy včetně výpovědí.

Zde komunikujeme s panem Maleňákem ohledně svářeče, zda pan Maleňák se svářečm již mluvil a předal mu veškeré informace a podklady. Následně přiložíme ve správném (stejném) pořadí i namluvené texty od pana Maleňáka, neboť naše komunikace probíhala spíše tímto stylem, kdy naše strana psala a pan Maleňák namlouval zprávy jako odpovědi.

Přepis: Martine, já jsem ti dal na to nabídku, že jo jako že… Ode mě si dostal nabídku na to železo od toho Technimatu a já nevim, já to nevim, jako sorry to si fakt nepamatuji teď.
Přepis: Hele já až přijedu, tak se na to podívám. Já teď jedu na banku, teď vůbec tady nestíhám. Zbyněk do toho obchoďák, teď svářeč vole, Fanny vole. [zakašlání], respirátory. Teď fakt nestíhám. jo? Tak já do večera ti to nějak dám dohromady, jo?
Přepis: No Martine, ta doprava toho železa, to bude do Tábora. Von je prejt z Tábora ten chlap, takže do Tábora, tam si to bude asi řezat a pak si to přiveze asi k tobě nebo já nevim jak to máte vymyšlený a potřeboval bych to fakt jakože hned teď vědět.

Z přepsaných textů je patrné, že jsme se zástupcem společnosti Modul-Leg® – panem Maleňákem komunikovali i o tom, kam má pan Maleňák železné prvky nechat dovézt. Tudíž jsme my objednávali prvky na naší stavbu u pana Maleňáka a ten je objednával v Technimatu. Platbu za železné konstrukce jsme tedy platili v hotovosti panu Maleňákovi, nikoli Technimatu.

O tom, že svářeč s panem Maleňákem konzultoval stavbu by mohl postačit následující screen obrazovky z WhatsApp. Další fází jsou videa z inkriminované stavby, kde pan Maleňák opravdu vulgárně řve na svářeče a dohadují se tam o kótách a jak se má svářet…

Zmínka o dohodě mezi p. Maleňákem a svářečem, patrně svářeč chtěl mít asi delší některé prvky kvůli řezům.

A takto skvěle vypadaly podklady pro svářeče, které mu zaslal pan Maleňák. Všimněte si, že všechny železné průvlakymají označení I nikoli HEB! Co je to průvlak se můžete podívat zde.

Napsat komentář

error: Obsah je chráněn