Proč svépomocí od Modul-Leg®? Byla to osudová chyba!

Stavbu svépomocí bych za normálních okolností nedoporučil každému, neboť je nezbytné, aby stavitel věděl něco o dřevě – například o práci s ním apod. My nestavěli za normálních okolností, my stavěli s panem Maleňákem = se společností Modul-Leg® . A veřte, že v našem případě to byla osudová chyba…

DOPLNĚNO: Po zkušenostech se společností Modul-Leg® jsme museli i tento článek doplnit, abychom nikoho nechtěně nesvedli na stejné problémy se společností Modul-Leg®. Doplněné texty budou odlišené touto barvou.

Proč chceme stavět dům svépomocí? Vidíme v tom mnoho výhod:

  1. Cena
  2. Rychlost
  3. Pečlivost
  4. Bezkonkurenční přístup od firmy Modul-Leg®

Stavba svépomocí s sebou nese nezbytnost stavebního dozoru, který bude pečlivě zapisovat do stavebního deníku. Do téhož deníku budou také zapisovat vaši dodavatelé dalších služeb (jako třeba dodavatel základní desky).

Je to tedy vlastně velmi jednoduché, důvodů by se jistě dalo najít více, ale myslím si, že tyto jsou ty hlavní, alespoň pro nás. Pojďme se tedy podívat podrobněji na jednotlivé body.

Mějte prosím kvalitní dozor, který rozumí dřevostavbám. Náš stavební dozor společně s technickým dozorem odhalil nepočet životunebezpečných chyb, které se na naší stavbě vyskytovaly.

Cena
Nejdůležitějším ukazatelem, v dnešní době, pro běžného smrtelníka je cena. Pakliže vám někdo bude nabízet takřka totéž, a přitom o sta-tisíce, možná i miliony dráž, určitě to člověka přinutí se nad tím zamyslet. Podíváme-li se na cenové porovnání hrubé stavby z Ytongu (3 707 400 Kč bez DPH), dřevostavby VEXTA (3 266 000 Kč bez DPH) a stavebnice pro dospělé Modul-Leg® (1 376 052 Kč bez DPH), zjistíme, že to jde stejně kvalitně a mnohem levněji. U cen z Ytongu nebo od VEXTA si raději nechceme představovat cenu stavby na klíč…

Věřili jsme panu Maleňákovi, že jsme dostali bezkonkurenční nabídku, protože cena byla skutečně zajímavá a jeho proslov a sliby takřka bájné. Po zaplacení 100% dodávky s jakousi akcí od p. Maleňáka jsme zjistili, ze nabízená cena není úplně tak v pořádku. Téměř 1:1 stejná dodávka z DEKPANEL vychází na 1 074 024 Kč bez DPH a to už jsou nemalé peníze… Ono tedy upřímně ani nabízená cena společností Modul-Leg® nebyla dodržena a stavebnice nás vyšla na 1 545 000 Kč s akcí. Více se dozvíte v budoucích článcích, které napíšeme až po vyjádření právníků případně soudním sporu s Modul-Leg® .

Mnozí jistě mohou namítat, že Ytong je Ytong (cihla je cihla) a dřevostavba od Modul-Leg® nemusí být za tyto peníze kvalitní a podobně. Nepatříme do skupiny střelců, kteří vidí příležitost ušetřit, a tak po ní bez rozmyšlení skočí. Před výběrem dodavatele naší dřevostavby jsme se byli podívat na 2 ukázkách jak se s Modul-Leg® staví. Samozřejmě jsme se také byli podívat i na již stojící domy, které byly vždy přízemní a malinkaté… Vše v naprostém pořádku a dokonce se na stavbu těšíme!

Rychlost
Druhým velmi důležitým ukazatelem pro naši výstavbu je rychlost. Rádi bychom co nejdříve v našem vysněném domě bydleli.  S touto stavebnicí pro dospělé je to možné. Dle slov pana Maleňáka potrvá hrubá stavba nejdéle 4 dny a pátý den se bude pokrývat střecha – nechme se tedy překvapit, jistě sem pak umístíme nějaká videa a fotografie z výstavby.

Výstavba se společností Modul-Leg® a jejich vulgárním koordinátorem nám trvala asi 8 – 12 dní, kdy předposlední den po cholerickém vedení stavby a zcela chybném založení horního patra koordinátorem od společnosti Modul-Leg®, koorinátor prchá ze stavby se slovy, že potřebuje vidět děti. Na stavbě chyběly moduly, které společnost dodnes nedodala, až tedy na jeden 1PK… Nicméně, poradili jsme si po svém, více v dalších článcích až po vyjádření právníků případně soudním sporu s Modul-Leg®.

Pečlivost
Pokud si stavíte svůj dům vlastníma rukama, jistě se budete snažit, abyste měli vše v co nejvyšší možné kvalitě. Je to přeci váš dům, vy v něm budete bydlet další desítky let. Určitě k výstavbě budete mít jiný přístup něž běžný zaměstnanec, který si jde k vám na stavbu odpracovat svých 8 hodin…

Bezkonkurenční přístup od firmy Modul-Leg®
Tento bod myslíme zcela vážně a pevně si stojíme za tím, co říkáme. S panem Maleňákem se dá mluvit zcela na rovinu a věřte, že udělá první i poslední, aby vám vyšel všemožně vstříc. Můžete se s ním setkat na předváděcích akcích nebo přímo u něj v sídle firmy.

Odstavec s popisem o bezkonkurenčním přístupu je celý slátanina holého nesmyslu. Dokud jsme zvažovali výstavbu se společností Modul-Leg®, nic pro pana Maleňáka nebyl problém, všechno umí a všechno zařídí… Realita byla zcela odlišná a stavba stála o ohromné peníze navíc v různých opravách a pod. Chyby v návrhu stavebnice, kde společnost Modul-Leg® zcela nerespektovala statickou zprávu, zadržení dodávky a foukání Climatizéru, nevrácení finančních prostředků po odstoupení od foukání a materiálu Climatizér plus a další věci…

Doplněné texty nemají pošpinit společnost Modul-Leg® ani osoby v ní pracující. Texty mají pouze informativní charakter o našich katastrofických zkušenostech se společností Modul-Leg®. Pevně věříme, že jiné stavby s touto společností probíhaly poklidně, a že pochybení ze stany Modul-Leg® byla pouze na naší stavbě. Shodou okolností tedy ještě víme o 3 dalších stavbách, kde byla podobná pochybení a problémy se společností Modul-Leg®, které již bohužel nejsou ke shlédnutí na youtube, kde původně byly vystaveny společností Modul-Leg®.

Jedna odpověď na “Proč svépomocí od Modul-Leg®? Byla to osudová chyba!”

Napsat komentář

error: Obsah je chráněn