Pekelné hledání dodavatele základové desky

Hledání poctivého dodavatele základové desky se ukázalo jako práce vhodná pro Sherlocka Holmese. Rozdíly v cenách byly neuvěřitelné, sta tisíce lítaly vzduchem…

Před samotným hledáním jsme museli mít připravené všechny podklady a to včetně geodetického průzkumu, o kterém si můžete přečíst zde. Jednalo se o dokumenty: Osazení na pozemku, základová deska, prostupy kanalizace, vody, elektriky a jiné, radon a geodetická zpráva.

S hledáním dodavatele základové desky jsme začali 25.11.2019, kde mi jeden blízký přítel doporučil svého kamaráda z firmy VOSA-MVS s.r.o. Pan Kureš byl po e-mailech a telefonu velmi sympatický a znalý svého oboru. Slíbil nám nabídku, která bude bezkonkurenční. Dokonce přu osobním setkání jsem se dozvěděl, že se s panem Kurešem znám od vidění, chodil na stejnou základní školu o ročník nebo dva výše. Panu Kurešovi jsem tedy poslal nezbytné dokumenty pro nacenění základové desky. Zprvu byla cena celkem sympatická, něco kolem 450.000 Kč. Záhy se však vyskytly další položky, kterých si při prvotním procházení naceňovatel nevšiml, nebo si to neuvědomil a cena poskočila na 750.000 Kč s DPH + možné vícepráce a že výstavba bude trvat 3-4 týdny. Poněkud markantní skok, že? Přitom já mám podložené informace, že by se deska měla dát udělat do 400.000 Kč s přehledem a za 14 dní. Tento počin naceňovatele ve mně znovu vyvolal pocit, že se zase někdo snaží zbohatnout na neznalosti oboru druhých. Samotný blízký přítel byl velmi zaskočený cenou a shodli jsme se na tom, že je značně přestřelená. Hledání dodavatele tedy pokračovalo dále.

Druhým osloveným byl pan Martin Kondys (+420 725 346 540, mkondys@seznam.cz), který se specializuje na výstavbu RD na klíč. Tohoto milého pána mi doporučil tatínek partnerky. Zaručeně jsme se nemohli v tomto pánovi splést, ještě nám měl udělat speciální cenu, ze známosti s tatínkem partnerky. Konec konců tento pán staví celý dům sestře mé partnerky. Skoro to vypadalo na rodinného stavitele, kterého si chcete hýčkat. Na e-mail jsem panu Kondysovi zaslal veškeré nezbytné informace a brzy na to jsme se společně setkali u tatínka partnerky, kde jsem mu odpověděl na všechny jeho otázky. Rozhovor se zdál být plodným a po skončení rozhovoru, dopití čaje a domlsání bábovky jsme se s panem Kondysem jeli podívat na pozemek, aby viděl situaci na vlastní oči. Po příjezdu na pozemek jsem panu Kondysovi sdělil své potřeby typu, kde by měl být bod nula, kudy se bude zajíždět do garáže a podobně. Sdělil jsem mu veškeré představy a zdálo se, že jsme nalezli stejnou notu. Nesmírně moc jsem se těšil na cenovou nabídku, která na sebe nechala čekat několik dlouhých dní. Bylo to tady, rozespalý otvírám e-mail a tam CN od pana Kondyse. Rozproudila se mi krev v žilách a z postele jsem vyskočil rychlostí blesku. Stahuji nabídku, internet se s tím vleče…. Hotovo, otvírám a listuji na konec, zprvu mě zajímá ta speciální cena. Dolistoval jsem tedy až na samotný konec a vidím tu nejspeciálnější cenu, kterou jsem asi vidět mohl. Cena za zhotovení desky byla 950.000 Kč s DPH + možné vícepráce. Cena je to absolutně mimo mísu za základovou desku. Panu Kondysovi jsem slušně poděkoval s malou sarkastickou narážkou, že jsem chtěl postavit pouze základovou desku a nikoli celý dům. Tuto speciální cenu jsem samozřejmě prozradil tatínkovi partnerky. Na druhém konci telefonu bylo chvíli ticho a společně s tatínkem partnerky jsem se shodili, že tato cena je zcela mimo mísu.

Dalším osloveným dodavatelem byl pan Radek Pozner (+420 728 924 981, radek.pozner@seznam.cz), který oproti konkurentům nabídl znatelně levnější nabídku. Tentokrát jsme se dostali na 670.000 Kč s DPH + možné vícepráce. Přesto to bylo znatelně za hranicí, za kterou je možné desku postavit.

Postupně se mě ujímalo zoufalství, neboť jsem se nemohl dostat ke hranici 400.000 Kč s DPH. To byl můj strop, kolik bych za realizaci desky byl ochotný dát. Oslovil jsem tedy kamaráda, kterého znáte z jednoho ze starších článků – zde, se slovy, že se mi nedaří sehnat nikoho na základovou desku za rozumné peníze. Během pár hodin mi pan Malěňák volal, že mi sehnal svého kamaráda z Karlových varů na základovou desku. Kamaráda, který pro něj dělal desky zcela běžně a přesně ví, jak má deska pro stavebnici Modul-Leg vypadat. Jednalo se o pana Bartoloměje Pehu a jeho partu.

Panu Pehovi jsem také zaslal veškeré nezbytné podklady a následně přišla nabídka na 330.000 Kč s DPH. Zaslání cenové nabídky bylo 2.2.2020. Byla to nabídka, která se nedala odmítnout. Následující den se pan Peha přijel se svým kamarádem/zaměstnancem podívat na pozemek. Téhož večera ještě pan Peha poupravil cenovou nabídku na 437.200 Kč s DPH, což i tak bylo ještě snesitelné. Navýšení odůvodnil vyšší spotřebou betonu, zateplení perimetrem a ubytováním 6 lidí. Týden na to se začalo kopat. Více se dočtete v dalším článku, který popisuje realizaci základové desky s panem Pehou. DOPLNĚNÍ: Finální cena tedy je 490.000 Kč.

A jak taková realizace základové desky firmou Peha doporučenou od pana Maleňáka dopadla? To se můžete podívat zde. (zatím neaktivní link)

Napsat komentář

error: Obsah je chráněn